Vlastní bydlení v České republice

Chcete se trvale usadit v ČR a toužíte po vlastním bydlení? Můžete narazit na problém, že vám banka z různých důvodů hypotéku neposkytne. MOOY v těchto situacích pomáhá českým klientům a stejně tak i ukrajinské komunitě žijící v ČR.

Nemovitost koupíme za vás, vy se ihned nastěhujete a zabydlíte, budete platit nájem a v budoucnu si od nás byt nebo dům za předem daných podmínek odkoupíte. Nájem i cenu nemovitosti máte smluvně garantovanou.

Pokud máte úspory ve výši 10 – 20 % ceny nemovitosti, MOOY může pomoci.

Nejhezčí domov je ten váš

Vcházíte do vlastního bytu nebo domu… Málo co se vyrovná pocitu a radosti z toho, že každý roh vypadá tak, jak jste vysnili a každý detail interiéru splňuje vaše potřeby. Cesta k vlastnímu domovu však může být trnitá, pokud nesplňujete požadavky bank. MOOY vám v tom může pomoci.

1. Krok

Jaké situace můžeme vyřešit?

Jsou situace, které pro banku jsou problém, ale MOOY je umí řešit. Každý máme svůj příběh a ne vždy se dá všechno postihnout formulářem v bance. Na klienty se vždy díváme individuálně.

Nemáte trvalý pobyt?

Pro banku je trvalý pobyt podmínkou, bez tohoto půjde jen velmi těžko. My chápeme, že čekání na trvalý pobyt je někdy velmi dlouhé a není to pro nás podmínka.

Máte stabilní příjem, ale banka vám ho neuznala?

Někdy je složité bance prokázat příjem se všemi podmínkami. Nás zajímá reálný příjem, který opravdu máte.

Byla vám schválena nižší hypotéka, než potřebujete?

Úrokové sazby jsou velmi vysoké a tím i splátky. Pokud využijete MOOY, většinou se za stejné peníze dostanete k většímu bytu a až sazby klesnou, můžete si nemovitost koupit do vlastnictví.

Měsíční splátka hypotéky je příliš vysoká?

Máte už hypotéku a máte vyšší splátky, než jste zvyklí nebo než unese současný rodinný rozpočet.

Bydlíte ve vlastní nemovitosti, ale potřebujete snížit náklady?

Splatit hypotéku nebo použít peníze z nemovitosti na rozvoj podnikání. Přitom v nemovitosti chcete nadále bydlet.

Vyplníte formulář

Potřebujeme znát pár základních informací. My vám zavoláme a vše si upřesníme. Pokud to dává smysl vám i nám, posuneme to dál.

Připravíme vám nabídku

Vždy ke klientům přistupujeme individuálně. Připravíme vám nabídku z naší strany a vše si podrobně vysvětlíme. Rozhodnete se, zda vám to dává smysl.

Najdete si nemovitost

Jakmile všemu rozumíte, můžete hledat nemovitost. Byt nebo dům musí být v dobrém stavu a musíte mít alespoň 10-20 % na jeho pořízení, zbytek řešíme my. Jakmile máte nemovitost, pošlete nám k tomu detaily.

Hurá! Stěhujete se a bydlíte

Pokud byt nebo dům vyhovuje naším požadavkům a je za dobrou cenu, tak to koupíme. Vy dáváte 10-20 % a zbytek uhradíme my. Vy se můžete ihned nastěhovat, platíte domluvený nájem a spoříte si na koupi nemovitosti v budoucnu.

Odkoupíte si nemovitost

Získali jste trvalý pobyt, naspořili chybějící peníze, získali lepší práci a nyní vám už banka bez problémů poskytne hypotéku. My vám nemovitost odprodáme za předem jasnou cenu. Gratulujeme, jste majiteli.

Jak vypadá konkrétní nabídka a kolik to stojí?

Konkrétní kalkulace je vždy individuální a závisí na mnoha věcech. Rádi vám ji připravíme nebo jen probereme, zda pro vás je produkt vhodný. Ale ať máte lepší představu, tak se můžete podívat na ukázkovou kalkulaci.

S námi nečekáte, až se bance zalíbíte

MOOY vám může pomoci k vlastnímu bydlení ihned. Nemusíte čekat, až splníte všemožné podmínky. Ihned se stěhujete a můžete se zabydlet. Máte čas si vše připravit a získat klasickou hypotéku.

Kde hledat v ČR nemovitosti a za kolik?

Přemýšlíte, jakou nemovitost si můžete dovolit, kolik stojí v České republice?

Níže jsme připravili orientační mapku velkých měst a cen za m2, ale nejlepší je hledat přímo na stránkách největšího realitního serveru u nás www.sreality.cz.

Najdete tam skoro všechny nabídky v ČR a můžete hledat jen tam, kde vás to zajímá.

Utekli jsme před válkou a začali podnikat v ČR

Pan Yurii přišel do ČR s manželkou a dítětem v březnu 2022. Dostal uprchlické vízum. Vízum bude v březnu 2023 prodlouženo o další rok. Teprve následně bude pan Yurii mít možnost požádat o trvalý pobyt. Dosud bydlí ve velmi provizorních podmínkách u známých. Chtějí se přestěhovat do vlastního, koupit si byt v Hradci Králové.

Potřebujeme se přestěhovat do většího

Paní Aleksandra s manželem, jsou Ukrajinci, dlouhodobě žijící v ČR. Klienti mají vlastní firmy, podnikají ve stavebnictví a ve financích. Bydlí v domě u Prahy. Bydlí se jim dobře, ale dům jejich snů to není. Narazili na rozestavěný dům, který je možno při rychlém jednání koupit za výhodnou cenu. Dům splňuje veškerá jejich očekávání. Nabízelo by se řešení stávající dům prodat a peníze použít na koupi nového domu. Jenomže než se dům dostaví, chtějí ještě minimálně rok bydlet ve svém domě, na který jsou zvyklí,

Často se nás ptáte...

Kdo za MOOY stojí?

MOOY je společným projektem společností BO! holding a Broker Trust. Broker Trust je největším zprostředkovatel hypoték v České republice a BO! holding je skupina firem, které realizují projekty v oblastí nemovitostí v ČR.

Jaká je cena produktu?

Kalkulace je vždy individuální a odvíjí se od několika věcí. Pro rámcovou představu se podívejte na vzorovou nabídku výše na stránce a ozvěte se nám, rádi vám nezávaznou nabídku včetně cenové kalkulace připravíme na míru.

Kolik musím naspořeno (vlastních peněz) ?

Na začátku musíte mít alespoň 10 - 20 % ceny nemovitosti, kterou si chcete pořídit. Konkrétní částka je závislá dle typu nemovitosti a dalších faktorech.