Bydlete ve vlastním

Nákup nemovitosti je složitější, než by měl být. Bydlení ve vlastním je pro většinu stále méně dostupné. Možná jste nedostali hypotéku, nebo řešíte jiné starosti. Máme pro vás řešení. Vše jednoduše a srozumitelně vysvětlíme. Není to nic složitého – na konci se stáváte majiteli vysněného domova.

Seznámíme se

Musíme se trochu poznat, zjistit v jaké jste situaci, co řešíte a zda pro vás MOOY dává smysl.

Úvodní dotazník je jednoduchý. Zabere cca 10 minut a zeptáme se Vás na Vaši situaci, co chcete řešit, jaké máte příjmy, závazky, zaměstnání. Potřebujeme Vás trochu poznat. Možná Vám i zavoláme, ať si údaje doplníme nebo ujasníme.

Na základě informací zpracujeme nabídku. Máme nějaké statistiky, principy a pravidla, ale vždy se na daný případ díváme individuálně.

Společně s nabídkou Vám pošleme informace jak MOOY funguje. Vše vysvětlíme a srozumitelně okomentujeme. Pak Vám zavoláme, ať můžeme společně projít a máte možnost se na vše zeptat.

Pokud pro Vás MOOY dává smysl a vše je jasné, můžete začít hledat Váš budoucí domov.
 

Najdete si Váš budoucí domov

Dává navržené řešení smysl? Je vše jasné? Pak můžete začít hledat svou budoucí nemovitost. Maximální rozpočet znáte. Možná už i nemovitost vybranou máte, tak se mrkneme.

Na dům nebo byt, který jste si vybrali se podíváme a projdeme, zda splňuje základní parametry.

Řešení umíme přizpůsobit dle konkrétní situace a požadavků. Zašlete nám detaily o nemovitosti a podíváme se, zda vyhovují našim parametrům.

Pokud se shodneme na nemovitosti, uděláme finální odsouhlasení. Budeme po vás chtít potvrzení a doložení informací, které jste uvedli v žádosti, ale není to nic složitého. Typicky se jedná o doložení příjmů, ověření adresy, informace o Vaší bezdlužnosti a podobně. Potřebujeme mít jistotu, že uvedené informace jsou pravdivé, že jsme se správně pochopili 😉

Nemovitost Vám koupíme

Máme společně ověřené všechny informace a vybranou nemovitost. Vy rozumíte všem parametrům a podmínkám. Pak se můžeme pustit do smluv a samotné koupě nemovitosti.

Na vybrané bydlení se detailně podíváme. Specialisté ověří i nemovitost na místě a detailně ji projdou. Chceme mít jistotu, že je vše v pořádku. Zanalyzujeme i výhodnost ceny ve srovnání s jinými nabídkami a případně dojednáme lepší podmínky. Vyjednáváme za Vás a pohlídáme i všechny smluvní záležitosti, úschovu a další věci při prodeji nemovitosti.

Zajistíme i kompletní právní servis, vyřešíme smlouvy s prodávajícím. Pohlídáme, že je vše v pořádku a zrealizujeme nákup. Samozřejmě ohlídáme i vše na katastru a u prodávajícího.

Spolu podepíšeme „Budoucí kupní smlouvu“, kde jsou dány veškeré podmínky a parametry do budoucna a Vy tak získáte jistotu, jak je vše nastaveno. Druhá smlouva je nájemní. Mezi námi (novými majiteli) a Vámi (budoucími majiteli :-)). Smlouvy musíme mít vyřešené před stěhováním.

Tadá! Už bydlíte!

Konečně! Jste přestěhovaní a už se zabydlujete. Kromě nájmu si i dle dohody výhodně spoříte. Hlavním cílem je co nejdříve naspořit, splnit podmínky a odkoupit si nemovitost do svého vlastnictví.

Výše nájmu je dopředu známa. Samozřejmě nemusíme řešit klasické problémy jako u pronájmu, protože vy byt vnímáte jako vlastní.

Kromě běžného nájmu postupně splácíte kupní cenu tak, abyste na konci měli dostatek vlastních prostředků pro Vaši hypotéku.

A jste ve svém

Je to tu. Nemovitost si od nás odkoupíte do svého vlastnictví. Jakmile splníte podmínky banky a dostanete hypotéku nebo vyhrajete ve sportce, nemovitost vám za předem dohodnutou cenu obratem prodáme. Díky BKS máte vše jasné a dle odsouhlasených kalkulací a dohod.

Samozřejmě pro Vás kompletně zajistíme smlouvy a právní servis na koupi nemovitosti. Zrealizujeme i vše potřebné na katastru. Pokud budete potřebovat, umíme pomoct i s hypotékou na nákup dané nemovitosti.

Rozhodli jste se jinak? Nevadí. Jen řeknete, že nakonec odkoupit nechcete. Započteme Vám rozvazovací poplatek proti naspořeným penězům a vše ostatní je Vaše.

Nový pocit 😉 První příběhy ve svém bytě. Užijte si to…

Nejčastěji se ptáte...

Pokud si nemovitost nebudete chtít kdykoli během pěti let odkoupit, můžete bez obav odstoupit od smlouvy. Všechny uložené prostředky Vám vrátíme, a necháme si jen rozvazovací poplatek na pokrytí nákladů s prodejem nemovitosti.

Výše vlastních zdrojů záleží na typu nemovitosti a lokalitě, ale umíme pro Vás koupit Váš vysněný byt už od 5% vlastních zdrojů.

Na věci se vždy díváme v kontextu. Každý procházíme složitým obdobím, a pokud jste někdy měli problém splácet úvěry, není to pro nás nutně diskvalifikační.

Z vlastní zkušenosti víme, jaký je rozdíl mezi bydlení ve svém a v nájmu. Pocit bezpečí a jistoty vlastního domova těžko něco nahradí, a my chceme, aby v době, kdy je historicky nejhorší dostupnost bydlení v ČR, na svůj vysněný domov dosáhlo co nejvíce lidí. Nejsme ale banka, nemáme rigidní pravidla a jasné tabulky. Zajímá nás Váš příběh a chceme řešit Váš problém. Proto v MOOY propojujeme soukromé investory s lidmi jako Vy, abychom našli řešení a dostali Vás do vlastního :-).

Za MOOY stoji realitní skupina BO! a společnost Broker Trust, největší zprostředkovatel hypotečních a investičních produktů v ČR. Více najdete na webu v sekci „O Nás“.