Proč vznikl MOOY?

31. 10. 2022
Jak MOOY funguje

Protože nejhezčí domov je ten váš!

Nacházíme se v době, kdy je nesmírně složité získat přístup k vlastnímu domovu. Dostupnost bydlení je nejhorší v historii naší země, ceny nemovitostí rostou rychleji než příjmy, vysoké hypoteční sazby a inflace zavírají trh pro obrovské procento z nás. Přitom vlastnit svůj domov vede dlouhodobě k větší finanční svobodě a vyšší hodnotě vašeho majetku.

Vlastní domov však není jen o samotné nemovitosti. Je to místo, kde jste v bezpečí, dává vám svobodu a nezávislost na pronajímateli a je to něco, co můžete zanechat svým dětem. Proč by tedy vlastní bydlení mělo být jen pro pár vyvolených?

Proč jsme založili MOOY?

Založili jsme MOOY s cílem zpřístupnit vlastní bydlení i těm, kteří na něj z nějakého důvodu nedosáhnou. Možná jste v bance nedostali úvěr, protože podnikáte a banka má problém s vašimi příjmy, nebo proto, že jste kdysi nestihli zaplatit jednu splátku úvěru nebo jste si jen vsadili na fotbal a teď je to problém. Důvody jsou různé a ne vždy dávají smysl. Možná taky už své bydlení máte, ale vzhledem ke krátkodobě horší finanční situaci o něj můžete přijít. Tyto a mnohé další problémy za vás MOOY vyřeší.

Jak to funguje?

Víme, že za každým člověkem je příběh. V MOOY máme příběhy rádi, a vždy budeme vaši situaci posuzovat individuálně. Celý proces je přitom velmi jednoduchý. Nemovitost koupíme my, vy v ní budete za předem dohodnutý nájem bydlet a během pěti let si ji můžete kdykoli odkoupit na sebe. Cena je předem daná ve smlouvě, a nezmění se bez ohledu na to, co trh udělá.  Jakmile budete připraveni si byt odkoupit, ať už na hypotéku nebo v hotovosti, stačí nám dát vědět a připravíme všechny papíry. Převedeme dům na vás. Bez realitky a bez zbytečných poplatků. A pokud si nákup bydlení nakonec rozmyslíte, můžete od smlouvy odstoupit, a jít volně svou vlastní cestou. Vrátíme vám naspořené peníze a vy nemusíte řešit prodej ani jiné starosti. Vše vyřešíme za vás.

BUDE a JE MOOY

Abychom pokryli co nejvíce situací, máme dva produkty, ze kterých můžete vybírat.

Produkt BUDE MOOY je pro ty, kteří byt nemají, ale chtějí bydlet ve svém a hlavním cílem je pomoci s nákupem nové nemovitosti a následně vám pomoct k získání hypotéky a koupě bydlení do vašeho vlastnictví.

Produkt JE MOOY řeší problém pro ty, kteří ve svém bydlí, ale mají finanční problémy a potřebují pomoci, a přitom nechtějí svou nemovitost opustit, stěhovat se jinam a prodat domov na trhu.

V obou případech musí nemovitost splnit určitá kritéria a nejsme schopni kupovat například velmi staré domy nebo domy a byty, které jsou energeticky velmi náročné. Vzhledem k tomu, že investujeme peníze nás i investorů, musíme si být jisti, že nemovitost vždy splňuje požadavky na kvalitu.

Stačí vyplnit základní informace a popsat váš příběh. Spojíme se s vámi a vše detailně probereme.

MOOY vám pomůže začít budovat svou finanční nezávislost už dnes. Jsme přesvědčeni, že vlastní bydlení má schopnost měnit životy a naše mise je vám pomoci udělat na této cestě první krok a provést vás po ní až do cíle: být vlastníkem své nemovitosti.

 

Ing. Jan Mynář, CFA
Zakladatel MOOY

Doporučené články

6. 11. 2023

Nečekejte, až se bance zalíbíte – BUDE MOOY

Zádrhel na cestě k vysněnému, vlastnímu bydlení? Možná jste zažili moment, kdy jste objevili ten perfektní byt či dům, začali snít…

6. 11. 2023

Řešení pro složité životní situace – JE MOOY 

Život nás neúprosně konfrontuje s nečekanými výzvami, ať už jde o finanční potíže spojené s hypotékou, kombinaci nepříznivých okolností nebo osobní změny, jako…